Zahrejte si noty vánočních koled na klavír

Vánoční cukroví, ještě živý kapr a zdobení vánočního stromku. Trochu hektické shánění dárků na poslední chvíli a plné ulice voňavého svařáku. Pár zlomených nohou na mrazivých ulicích s poklidně padajícím sněhem.

Vánoce se nezadržitelně blíží! Co zahrajete rodině na klavír?

Všichni už to známe, ale i tak se na to těšíme. Vánoce se nezadržitelně blíží a byla by škoda, abyste rodinu nepotěšili příjemnými koledami hranými na klavír.

Rozhodl jsem se proto, že by bylo fajn, přidat do sekce Noty na klavír několik vánočních koled a povzbudit Vás k rodinému koncertu u vánočního stromku pro vyzvednutí atmosféry vánoc.

Jaké koledy si můžete v sekci Noty na klavír stáhnout?

My tři králové Rolničky Veselé vánoce

Ten kdo byl na našem vystoupení v Jeseníkách 4.12.2010 při vánočním jarmarku (jak jsem avízoval v krátkých zprávách) , mohl naši kapelu Jiří Groulík Trio slyšet naživo a tyto tři skladby si poslechnout v jazzové úpravě. Požadavek pořadatele byl zahrát mimo jazzových skladeb i nějaké koledy a tak jsme se rozhodli právě pro tyto. Stylově jsme skladbu „My tři králové“ hráli jako swing a zbylé dvě jako latinu. Stylové rozdělení je nutné pro rytmiku, tzn. hráče na basu a bicí, aby věděli, jak skladbu cítit.

Pokud nevíte, jak skladby doprovodit podle akordů, přihlaste se a nebo registrujte a můžete si stáhnout tyto skladby včetně mého doprovodu v sekci „Noty pro registrované“.

Přeji Vám příjemné vánoční hraní!

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>