A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Zahrajte si na ulici na klavír

Chtěli byste si zahrát na klavír zadarmo? Představte si, že jdete po ulici a tam je volně přístupný klavír k hraní. Sednete si k němu spustíte svou oblíbenou píseň a začnou se tvořit skupinky vašich posluchačů. Dobrý nápad?

V New Yourku přišli již podruhé s originálním nápadem rozmístit volně po ulicích klavíry na které mohou návštěvníci libovolně hrát. Je to atrakce, která přiláká začátečníky i pokročilé hráče na klavír, kteří tak mají možnost projevit se ve hře na klavír. Akce, kterou pořádá nadace Sing for Hope Camillie Zamoraové z New Yorku trvá 14 dnů a poté jsou klavíry k dispozici hudebním školám a dalším organizacím.

Kolik máte šancí si na klavír zahrát?

V minulém roce rozmístili kolem 60 klavírů a nyní je to 88. Připomíná vám něco číslo 88? Ano, je to počet kláves, které najdete na klaviatuře běžného klavíru. Tyto klavíry jsou navíc vyzdobeny malbami a dalším uměleckým ztvárněním, které je výrazně vidět z dálky. Tyto nástroje jsou získávány pouze za odvoz v dosti žalostném stavu a dále jsou naladěny a umělecky „vylepšeny“.

Pro koho se hraje?

Představte si, že máte setkání s přáteli v oblíbené kavárně na rohu 5. evenue. Povídáte si a najednou se začnou z dálky vinout příjemné tóny známé písně. „Je to úžasné, lidem to dodává radost, výborně to zpestří dobrou kávu a navíc se využijí staré pianina“, tvrdí student John Miltonis popíjející Starbuck.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>