Zahrajte si na ulici na klavír

Chtěli byste si zahrát na klavír zadarmo? Představte si, že jdete po ulici a tam je volně přístupný klavír k hraní. Sednete si k němu spustíte svou oblíbenou píseň a začnou se tvořit skupinky vašich posluchačů. Dobrý nápad?

V New Yourku přišli již podruhé s originálním nápadem rozmístit volně po ulicích klavíry na které mohou návštěvníci libovolně hrát. Je to atrakce, která přiláká začátečníky i pokročilé hráče na klavír, kteří tak mají možnost projevit se ve hře na klavír. Akce, kterou pořádá nadace Sing for Hope Camillie Zamoraové z New Yorku trvá 14 dnů a poté jsou klavíry k dispozici hudebním školám a dalším organizacím.

Kolik máte šancí si na klavír zahrát?

V minulém roce rozmístili kolem 60 klavírů a nyní je to 88. Připomíná vám něco číslo 88? Ano, je to počet kláves, které najdete na klaviatuře běžného klavíru. Tyto klavíry jsou navíc vyzdobeny malbami a dalším uměleckým ztvárněním, které je výrazně vidět z dálky. Tyto nástroje jsou získávány pouze za odvoz v dosti žalostném stavu a dále jsou naladěny a umělecky „vylepšeny“.

Pro koho se hraje?

Představte si, že máte setkání s přáteli v oblíbené kavárně na rohu 5. evenue. Povídáte si a najednou se začnou z dálky vinout příjemné tóny známé písně. „Je to úžasné, lidem to dodává radost, výborně to zpestří dobrou kávu a navíc se využijí staré pianina“, tvrdí student John Miltonis popíjející Starbuck.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>