A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Rock’n’Roll Piano, Vol.1

Rád bych Vám představil nové noty na klavír, které jsem nedávno dopsal a graficky zpracoval. Nazval jsem je „Rock’n’Roll Piano Vol. 1“ a jak název napovídá, jedná se o noty napsané ve stylu 50. a 60. let, kdy burácel skvělý styl s názvem Rock’n’Roll. Tato éra barevných kostýmů s tanečními kreacemi pozvedá náladu již několik desítek let mnoha lidem.

Pro koho jsou rokenrolové skladby napsány?

Skladby jsou určeny pro mírně pokročilé hráče na klavír nebo i pro hráče, kteří hrají léta. Jsou vhodné k rozšíření repertoáru, který se běžně hraje na lidových nebo soukromých školách.
Žáci si skladby chválí pro svou dynamičnost a možnost předvést ostatním svou hru na klavír. Melodie jsou chytlavé a ve spojení s doprovodem v levé ruce vytváří plnohodnotný zvuk rokenrolu.

Ukázka skladeb na youtube.com

Proč jsem napsal rokenrolové album?

Prvním krokem k napsání skladeb „Rock’n’Roll Piano Vol.1“ bylo rozšíření možností pro učení hry na klavír. Chtěl jsem svým žákům na klavír poskytnout pestřejší výběr skladeb, které budou zajímavé a nebudou svou délkou přesahovat dvě až tři strany. Následně vznikaly další a další skladby a z vetšího množství skladeb jsem vybral jedenáct skladeb, které se staly součástí alba „Rock’n’Roll Piano Vol. 1“.

Seznam skladeb, které naleznete v albu „Rock’n’Roll Piano Vol. 1“

Cadiluck Sound
Líza
Milovník
Nora
Pátek
Procházka
Půvabná
Točit světem
Houpačka
Gran Torino
Škrobení snobi

Jak jsem tvořil rokenrolové album a vznikla z toho kapela?

Při tvorbě jsem poslouchal snad všechny možné šlágry 50. a 60. let, jako Rock Around The Clock, Jail House Rock, Great balls of fire, Johny Be Good, Twenty Flight Rock atd. Pokud bych jmenoval hlavní tvůrce a interprety, nesměli by tam chybět Chuck Berry, Elvis Presley, Bill Haley, Jarry Lee Levis, James Brown a jiní.
Co čert nechtěl, napadla mě myšlenka postavit kapelu a nechat skladby zahrát opravdové muzikanty. Postupem času jsem založil brněnskou kapelu Cadiluck v obsazení zpěv, kytara, basa a bicí, která hraje cca třicet věcí a z toho deset skladeb z alba „Rock’n’Roll Piano Vol. 1“.

Níže je video z Ústí nad Orlicí, na kterém je jedna skladba zahraná kapelou Cadiluck.

Klikněte na čas 1:22, kde najdete skladbu Líza. Zpěvákem přejmenovaná na „Lída“ :)

Jak si pořídit toto album?

Přemýšlel jsem, jakým způsobem rozšířit toto album mezi čtenáře webu pianoFORTE.cz a napadlo mě, že nejjednodušší bude elektronická distribuce formou formátu Pdf.
Napsání tohoto alba mně zabralo několik měsíců usilovné práce v mém volném čase. Pokud se rozhodnete k zakoupení alba skladeb „Rock’n’Roll Piano Vol. 1“, pamatujte prosím na to, že jakýmkoli volným rozšiřováním ničíte jeho hodnotu a autor tím ztrácí prostředky a elán pro tvorbu dalších podobných alb nebo skladeb, které mohou v budoucnu vzniknout a pomoci například při výuce.

Informace o albu

Formát: eBook ve formátu Pdf
Počet skladeb: 11
Počet stran: 42
Autor: MgA. Jiří Groulík, autor serveru pianoFORTE.cz
Cena: 69 Kč

Objednávka alba „Rock’n’Roll Piano Vol. 1“

  Jméno a příjmení*

  Město*

  Email*

  Mobil*

  Variabilní číslo* (Vyplňte rodné číslo, které použijte při platbě na náš bankovní účet. Tímto rozeznáme vaši platbu.)

  Souhlasím s tím, aby mé osobní údaje poskytnuté v rámci objednávky vedl vydavatel (server pianoFORTE.cz) v automatizované databázi zákazníků. Na mou žádost budou údaje z databáze vyřazeny. Údaje nesmí být poskytnuty třetím osobám.

  Pole označené * je nutno vyplnit.

  3 comments to Rock’n’Roll Piano, Vol.1

  • Bohumil Vrbovec

   Vážený pane Magistře,
   rád bych získal Vaše album. Vzhledem k tomu, že jsem programátor bezpečnostních systémů, tak nikdy nebudu platít elektronicky. Zaplatím samozřejmě předem, ale klasickou metodou na poště. Navrhněte prosím nějaký způsob. Nebo CD na dobírku, cena by byla zvýšena o poštovné.
   S pozdravem
   Bohumil Vrbovec, Zahradní 485, 254 01 Jílové u Prahy
   mob: 737 246 177

  • Bohumil Vrbovec

   Dobrý den pane magistře,
   před několika měsíci jsem projevil zájem o Vaše album, ale s dodáním formou dobírky. Odpověděl jste mí, že by to bylo možné, ale byl jste zaneprázdněn. Platí to ještě. Na Vaší stránce také nevidím číslo účtu, kam bych měl poslat peníze např. složenkou.
   B.V.

  Leave a Reply

  You can use these HTML tags

  <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>