A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

pianoFORTE.cz slaví 1 rok !

Rozběhnutí serveru pianoFORTE.cz začínalo velice zvolna. Návštěvnost se pomalu zvedala či kolísala. Růst v návštěvnosti byl patrný až po několika měsících po spuštění. V posledních pár měsících (3 měsíce) se však návštěvy vyšplhaly až na 200 – 250 návštěvníků za den.

Přístup na server pianoFORTE.cz však nezůstává jen u Českých či Slovenských návštěvníků, oblibě se těší i v Německu, Velké Británii, USA a jiných zemí, kde zřejmě pobývají česky mluvící občané. Těchto návštěv je však poskrovnu.

Poděkování za přízeň

Rád bych poděkoval návštěvníkům, kteří nesporně patří k těm nejdůležitějším pro které tento server pianoFORTE.cz vzniká. Mnohokrát děkuji i těm, kteří přispíváte reakcemi do otevřeného fóra jmenovitě Pianolka a nebo Lesíček. Fórum se pomalu rozrůstá o další členy a snad se dočkáme i ohnivějších a častějších přízpěvků.

Z 0 na 15000 zobrazených stránek za měsíc

Jak jsem již předeslal na začátku článku, návštěvnost serveru pianoFORTE.cz se pomalu vyvíjela od jednoho, pár až na pár stovek návštěvníků denně. Návštěvníci si nyní prohlíží měsíčně v průměru kolem 15000 stránek což není vůbec špatné číslo na tolik specifický obor, jakým je hra na klavír a rady pro začínající klavíristy.

Jak pianoFORTE.cz vznikalo a co bylo postupně přidáváno

Prioritou serveru bylo poskytnutí prostoru pro začínající zájemce o hru na klavír. Tito lidé mnohdy hledají jakékoli záchytné body, jak se rychleji pohnout z místa začátečníka a brouzdajíc po internetu hledají rychlé návody na hru na klavír. 
Jak vznikaly články, postupně přibývaly i notová cvičení na klavír pro trénink hudebních základů. Cvičení si návštěvníci mohou stáhnout ze serveru v sekci Noty na klavír ke stažení zdarma případně v sekci Noty na klavír ke stažení pro registrované. Jakmile byly uveřejněny první notové cvičení, návštěvníci je v hojném počtu stahovali. Nejstahovanější cvičení dosahují až 800 stažení. Nově se na serveru pianoFORTE.cz objevily vánoční koledy a postupně budou přidávány další noty ke hře na klavír.
 
Další novinkou bylo zavedení internetového obchodu s notami. Ten byl však pro nedostatek času pro správu uzavřen a pokud se podaří, bude v budoucnu znovu obnoven.
 
V neposlední řadě přibyly na serveru reklamní adkazy od společnosti Google, které jsou doplňkem, který má sloužit pro zaplacení alespoň vstupních prostředků, které jsou nutné pro běh serveru jako je platba za doménu či webhosting. Doufám, že Vám reklamní bannery přinesou rozšíření nabídky vhodných produktů, které ke klavíru patří a které na tomto serveru nejsou dostupné.

Co bude za rok touto dobou?

Těžko říci, avšak slibovaná on-line videa výuky hry na klavír v popisu serveru by měla být sestřihána v nedaleké době. Jedná se o videa pro začínající klavíristy, kterým by měla pomoci proniknout prakticky do základů hry na klavír. Videa by tak měla být vyústěním několika měsíční práce při natáčení. Jak to ale všechno dopadne ví pán Bůh.
Přeji Vám pěkný nový rok a vykročte tou správnou notou !

1 comment to pianoFORTE.cz slaví 1 rok !

  • Lesíček

    Já přeji hodně štěstí i v budoucnu. Mně třeba tento web určitě pomohl, takže jde vidět, že zbytečně to neděláte, takže děkuji. :)
    Jo a šťastnej a úspěšnej novej rok přeji všem.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>