A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Klavír Petrof z pohledu ředitelky a majoritní majitelky

Nedávno jsem narazil v pořadu Ekonomika+ na rozhovor se současnou ředitelkou a majitelkou 77% společnosti Petrof, která je prapravnučkou zakladatele firmy. Jedná se o unikátní video, které vás seznámí s plusy a mínusy vedení unikátní světově proslulé továrny Petrof.

Video můžete naleznout zde a jedná se o pořad ČT Ekonomika plus, který je v současné době zastaven. Ředitelka Zuzana Ceralová Petrofová se zmiňuje o trablech s převzetím firmy nebo čínskou konkurencí. Petrof po převzetí restrukturalizovala, snížila počet zaměstnanců, zrušila pobočky firmy, změnila export z USA na východ a zavedla nové progresivní postupy ve výrobě.

Čína kopíruje svět

Zajímavá je i zmínka o boji s plagiáty z Číny, kdy na veletrhu v Číně nalezli repliku klavíru Petrof, společně s právníkem firmy a čínskou policií zahájili iniciativu a pod pokutou 100.000 USD zastavili plagiátorství. Velkým problémem je export na východ, kdy firmy platí clo 38% a nesrovnatelné podmínky importu Číny do EU, kdy se clo pohybuje 4%. Toto samozřejmě ničí podnikatelské prostředí a podporuje záplavu importu z východu.

Co je u Petrofů nového?

Firma se v inovacích a novém rozvoji nezastavila, to by bylo v dnešní době likvidační. Novinkou ve firmě je výroba reprosoustav nejvyšší kvality, které nabízí v provedení s vysokým leskem. Cena takové soustavy se pohybuje kolem 120.000 USD a nabízí vytříbený zvuk pro hudební fajnšmekry. Mimo jiné také v současnosti Petrof nabízí luxusní nábytek na míru.

Za kolik si můžeme takový Petrof koupit?

Nejlevnější Petrof se dá pořídit za 110.000 Kč a nejdražší kusy jsou za cenu 2.000.000 Kč a více.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>