Klavír Petrof z pohledu ředitelky a majoritní majitelky

Nedávno jsem narazil v pořadu Ekonomika+ na rozhovor se současnou ředitelkou a majitelkou 77% společnosti Petrof, která je prapravnučkou zakladatele firmy. Jedná se o unikátní video, které vás seznámí s plusy a mínusy vedení unikátní světově proslulé továrny Petrof.

Video můžete naleznout zde a jedná se o pořad ČT Ekonomika plus, který je v současné době zastaven. Ředitelka Zuzana Ceralová Petrofová se zmiňuje o trablech s převzetím firmy nebo čínskou konkurencí. Petrof po převzetí restrukturalizovala, snížila počet zaměstnanců, zrušila pobočky firmy, změnila export z USA na východ a zavedla nové progresivní postupy ve výrobě.

Čína kopíruje svět

Zajímavá je i zmínka o boji s plagiáty z Číny, kdy na veletrhu v Číně nalezli repliku klavíru Petrof, společně s právníkem firmy a čínskou policií zahájili iniciativu a pod pokutou 100.000 USD zastavili plagiátorství. Velkým problémem je export na východ, kdy firmy platí clo 38% a nesrovnatelné podmínky importu Číny do EU, kdy se clo pohybuje 4%. Toto samozřejmě ničí podnikatelské prostředí a podporuje záplavu importu z východu.

Co je u Petrofů nového?

Firma se v inovacích a novém rozvoji nezastavila, to by bylo v dnešní době likvidační. Novinkou ve firmě je výroba reprosoustav nejvyšší kvality, které nabízí v provedení s vysokým leskem. Cena takové soustavy se pohybuje kolem 120.000 USD a nabízí vytříbený zvuk pro hudební fajnšmekry. Mimo jiné také v současnosti Petrof nabízí luxusní nábytek na míru.

Za kolik si můžeme takový Petrof koupit?

Nejlevnější Petrof se dá pořídit za 110.000 Kč a nejdražší kusy jsou za cenu 2.000.000 Kč a více.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>