A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Jak jsem byl na koncertě Richarda Mullera

Již nějakou dobu poslouchám nahrávky od Richarda Mullera a protože mě jeho hudba oslovila svojí osobitostí a hlavně výbornými texty, rozhodl jsem se Richardovo Potichu Tour 2 navštívit a koupit si lístky na představení 25.10.2011 v Kongresovém centru ve Zlíně. Cena lístku byla 590Kč za 2h a 15 minut skvělé muziky (i s přídavky nakonec).

Jakmile jsem se usadil ve fialově laděném Kongresovém centru, začal po 19 hodině koncert příchodem muzikantů, kteří celou show uvedli a nakonec se přidal Richard se svým zpěvem. Líbil se mi jeho osobitý způsob projevu, kdy se nesnaží při koncertu jakkoli přetvařovat a vytvářet efektní show. Prostě si sedl na barovou stoličku a začal zpívat jeho nové skladby z alb jako je „Monogamný vzťah“, „44“, „01“ aj. Jelikož jsem si písně poslechl dopředu, užíl jsem si live provedení.

Minulost Richarda Mullera nebyla jednoduchá

Po třetí písní Richard prohodil pár vět o své minulosti, kdy cestoval po státech, udělal fópá při koncetě ve Zlíně, rozešel se se svou ženou, hrál na koncertech bez muzikantů a dalších životních předělech, které tento československý zpěvák prožil. Hodně jsem ocenil, když k písničce, kterou se chystal zazpívat, uvedl také zdroj inspirace a tím ji obohatil o další rozměr.

Když přišel na řadu Dan Bárta

Asi ve 2/3 koncertu Richarda vystřídal host Dan Bárta, který zazpíval celkem čtyři věci. Myslím, že to byly dvě od Richarda ve slovenštině a dvě z repertoáru Dana. Celkově dost narušil atmosféru, kterou Richard během koncertu navodil. Dan má úplně jinou energii a podle mě, se ke stylu R.M. nehodí.

Jak to vypadalo ke konci koncertu Potichu Tour 2?

Závěr hraní gradoval na písních, které jsou hity. Některé z písní byly upraveny v novém kabátě a zněly v country stylu nebo bossa nova atd. Spousta nových stopek a jiných rytmických pasáží. Výborní muzikanti a skvělá hudba. Tímto článkem bych rád vzdal poctu tomuhle zajímavému chlápkovi, který to v životě neměl vůbec jednoduché a přitom to dotáhl tak daleko.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>