A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Jak se udržovat ve hře na klavír? III.

Jak jsme si v minulých článcích naznačili, je možné v krátkém čase, při správném zacílení na věc, dosáhnout tížených výsledků. Články, které na toto téma vznikly se jmenují: Jak se udržovat ve hře na klavír I. a Jak se udržovat ve hře na klavír II.  V posledním jmenovaném, jsem Vám na konci slíbil, že proberu, jak z oněch 15 minut, které denně věnuji hře na klavír, dostanu maximum užitku a využití. Text je určen pro pokročilé hráče na klavír a proto v žádném případě nedoporučuji začátečníkům „osekat“ cvičení na klavír na 15 minut denně. O tom, kolik času by měl klasický klavírista průměrně věnovat cvičení jsem psal zde: Kolik hodin mám cvičit na klavír?.

Kdy se mám čemu věnovat?

Nejoptimálnější je, pokud si můžete své 15 minutové bloky hry na klavír, angličtiny, fyzické cvičení a jiné, naplánovat na přesný čas a ten stále každodenně opakovat. Odpadá tak lenost a nebo zapomenutí, že se máme dané věci věnovat.

Tajemná čtvrthodinka s klavírem

Cvičení na klavír věnuji 15 minut denně každý den od pondělí do neděle. Začnu tím, že si vezmu blok, kde mám rozpis následujícího:

  • Plán na měsíc
  • Technika
  • Nové skladby
  • Naučené skladby
  • Hra z listu
  • Teorie
Očima prolétnu první list, kde mám naplánován přesný postup práce a kde mám poznačeno, co je kdy potřeba cvičit. V prvních pár minutách se věnuji technichnickým cvičením (stupnice, Hannon, etude, licky a nebo rozklady akordů). Další fázi věnuji konkrétní věci na základě mého Plánu na měsíc např. nové skladbě, opakování probrané skladby, hře z listu atd.

Na co se v tomto seriálu článků zaměříme příště?

Rád bych Vám přiblížil, jak často opakovat novou skladbu a jak toto zaznamenat do svého cvičebního bloku. Tento přístup Vám pomůže lépe si organizvat čas, který je potřebný ke zvládnutí daného úkolu (techniky, teorie, nové skladby).

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>