A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Jak se udržovat ve hře na klavír? II.

Rád bych dnes navázal na první díl článku Jak se udržovat ve hře na klavír I. a rozvinul jej o hlavní rozvržení činností, které člověk opakuje den za dnem, aby dosáhl tíženého výsledku. V minulém článku jsem popsal několik základních věcí, které by měl pokročilý klavírista dodržovat a opakovat takřka do smrti :) Někdo se nad tím pozastaví, ale já souhlasím s rčením: „opakování matka moudrosti“.

Hlavní rozdělení denních činností a jejich časová náročnost

Jelikož mám více činností, které za den pravidelně vykonávám, vytvořil jsem si systém, kdy si v kalendáři nalinkuji svislé čáry a nadepíši si nad ně např: klavír, angličtina, cvičení, meditace atd… Z důvodu, že je těchto činností hodně, zvolil jsem metodu procvičování, kdy se věci věnuji spíše méně, ale často. Tzn., že činnosti vykonávám pravidelně, ale jen po krátkou dobu. Abych měl představu, jak se mi daří, dělám v týdenních intervalech revizi ve které zjistím, kolik jsem toho udělal a kde mám ještě mezery. Tím získávám zpětnou vazbu a systém vylaďuji různými úpravami k potřebnému účelu.

Jak uhlídat několik vajec v jedné ošatce?

V současnosti mám 7 periodicky se opakujících činností a aby bylo možné je zvládat, zvolil jsem časový interval 15 minut. Souhlasím, že to není mnoho, ale pokud se bavíme o každodenní činnosti, je to týdně 1 hodinu a 45 minut na jednu věc. Málo, že? Ale vynásobte si to dalšími 7 činnostmi a dostanete 12h a 15 minut za týden. Což je již docela dost času, který věnuji zvoleným činnostem. (pozn.za rok je to celých 26 a půl dne).

Co bude následovat příště?

V dalším díle tohoto seriálu si přiblížíme, jak tento 15 minutový interval můžete proměnit v drahocenný čas, který se vám běžně rozplyne v každodenních všednostech a který by vám mohl pomoci dosáhnout tíženého standartu ve hře na klavír.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>