A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Seriály

Pro přehlednější uspořádání seriálů, které byly na pianoFORTE.cz zveřejněny, jsem se rozhodl sepsat je do jednoho článku, abyste mohli snadněji nalézt to, co vás zajímá.  Seriály jsou na pokračování, takže je možné, že některé z nich nejsou dokončené, ale nezoufejte, jednoho dne se tak jistě stane…

Časté dotazy týkající se věku klavíristy zajímá spousty starších začátečníků, kteým byl klavír v mládí přikazován a později ke hraní na klavír vrátili.
V kolika letech začít hrát na piano I.
V kolika letech začít hrát na piano II.

Jaké mají klavíristé nejčastěji zlozvyky? S čím zápasí a co je pro ně nepříjemné? Odpovědi jsou z praxe a jsou návodem, jak se zlozvyklm vyhnout.
Zlé zvyky či zlozvyky I.
Zlé zvyky či zlozvyky II.

Hlavním problémem, který řeší většina začátečníků ve hře na klavír je způsob, jak hrát oběma rukama dohromady? Jde to vůbec a jak rychle se to naučím?
Synchronizace rukou na klavíru I.
Synchronizace rukou na klavíru 2.

Seriál věnující se problematice akordů. Jedná se o popis akordů od základních kvitakordů až po složitější septakordy aj.
Akordy I.
Akordy II. – obraty
Akordy III.- trénink
Akordy IV. – septakordy
Akordy V. – obraty septakordů

Jak hrát na klavír zpaměti? Jak se to nejrychlěji a nejefektivněji naučím? Co k tomu budu potřebovat?
Hra na klavír zpaměti I.
Hra na klavír zpaměti II.

Pokud máte repertoár, který čítá několik desítek skladeb, je nutné systematicky přistupovat ke cvičení skladeb a k jejich opakování. Rozmyslet si, jak často budu opakovat a co přesně.
Jak se udržovat ve hře na klavír I.
Jak se udržovat ve hře na klavír II.
Jak se udržovat ve hře na klavír III.
Jak se udržovat ve hře na klavír IV.

Představte si, že za vámi příjde zpěvák a dá vám noty abyste jej doprovodili. Jak se k tomu postavíte? Pokud nevíte, jak se hru z listu naučit, neváhejte a pročtěte si návody.
Hra z listu I.
Hra z listu II.