A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Yiruma – Klasický nebo populární skladatel?

Rád bych zde uvedl, že byla přidána do sekce noty na klavír mnohými dobře známá skladba z filmu Twilight s názvem River Flows in You. Není třeba tuto skladbu dalekosáhle představovat, protože se již jedná o jednu z nejpopulárnějších filmových melodií současnosti. Kdo je tvůrcem této melodické linky, kterou jsme mohli slyšet v tajuplném filmu Twilight?

Jedná se o mladého skladatele a pianistu z Jižní Koreje, jehož pravé jméno je „I Ru-ma“ (*1978). Yiruma je tedy přezdívka, znamenající „úspěch, dovednost, schopnost“. Jak sami vidíte, má všechny potřebné atributy zahrnuty ve své přezdívce.

Něco o Yirumovi?

Tento mladík svou hudbou dokázal zasáhnout takřka celý svět. Pravidelně se mu daří vyprodávat koncertní sály v Asii, Evropě i Severní Americe. Studoval v Anglii na univerzitě King’s College, která mu pomohla prosadit se po celém světě. Na klavír začal v 5 letech a do Londýna se přestěhoval v 11. V současnosti žije v Londýně.

Jaké skladby Yiruma píše?

I když na první pohled vypadá, že jsou jeho skladby klasického zaměření, stylově se nejvíce přibližuje populární hudbě a New age. Hudba je to extrovertní a zároveň introvertní. Silné melodie, nápaditost v rytmu a snadná zapamatovatelnost dělá z tohoto umělce velice oblíbenou osobnost. Mimo skladbu „River Flows in You„, kterou si můžete stáhnout na pianoFORTE.cz, napsal známé skladby „Kiss the Rain“ a „Maybe“. Jeho nejpopulárnější album s názvem „First Love“ (První láska), bylo vydáno v roce 2001.

Závěrem

Doufám, že si skladbu stáhnete a bude se vám líbit a že to není naposled, kdy se věnuji tomuto mladému talentu, který toho ve svých dvaatřiceti letech již tolik dosáhl. Na závěr bych rád uvedl, že skladba obsahuje upravený doprovod, který není založen na nahrávce či notovému originálu. Doprovod je odvozen od akordických značek, které jsem měl k dispozici ve skladbě.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>