A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Nesmrtelné skladby Jiřího Šlitra a divadla Semafor

Nesporně nejvýraznější klavírní osobností působící v divadelním prostředí v 60.letech 20. století byl společně s textařem Jiřím Suchým klavírista Jiří Šlitr. Pojďme nahlédnout formou skladeb v sekci Noty online, ale také textu blíže k tomuto virtuóznímu „Doktorovi práv“.

Osoba Jiří Šlitr

Jiří Šlitr vystudoval právníckou školu, avšak tomuto povolání se během života prakticky nevěnoval. Zajímala ho především kresba, grafika a hlavně hra na klavír. Patřil mezi klavirní virtuózy, kteří podobně jako Victor Borge z posledního recenzovaného článku, předávali svou hrou na klavír lidem zábavu a potěšení.

Divadlo Semafor

Nejvýznamnějším obdobím Jiřího Šlitra bylo působení v divadle Semafor, které společně s Jiřím Suchým založili v roce 1959. Jiří Šlitr a Jiří Suchý tvořili zábavnou dvojici, která bavila obecenstvo divadelními scénkami. Šlitr také psal scénickou hudbu k „Člověk z půdy“ nebo „Zuzana je sama doma“ aj.  Obecenstvu  při jejich vystoupeních tekly slzy smíchu, které tyto dva mágy zábavy ještě více popichovaly k rafinovanějším textovým a hudebním vtípkům během představení.
Nahlédněme více k tvorbě Jiřího Šlitra, který nechal světu nespočet kvalitní hudby, ktera bude ovlivňovat a tvarovat další pokolení hudebníků.

Seznam významných skladeb Jiřího Šlitra:

Babetta – – (t:Jiří Suchý)
Bíle mně matička oblékala – – (t:Jiří Suchý)
Blues na cestu poslední – – (t:Jiří Suchý)
Blues pro tebe – – (t:Jiří Suchý)
Co jsem měl dnes k obědu – – (t:Jiří Suchý)
Honky tonky blues – – (t:Jiří Suchý)
Já nemám ráda muže – – (t:Jiří Suchý)
Jó, to jsem ještě žil – – (t:Jiří Suchý)
Kapitáne, kam s tou lodí – – (t:Jiří Suchý)
Láska se nevyhne králi – – (t:Jiří Suchý)
Klokočí – – (t:Jiří Suchý)
Kočka na okně – – (t:Jiří Suchý)
Krajina posedlá tmou – – (t:Jiří Suchý)
Léta dozrávaní – – (t:Jiří Suchý)
Malé kotě – – (t:Jiří Suchý)
Plná hrst – zpěv: Pavel Sedláček, Pavlína Filipovská, Hana Hegerová a Jana Malknechtová (t:Jiří Suchý)
Proč se lidi nemaj rádi – (t:Jiří Suchý)
Spodek, filek, král a eso – twist – zpěv: Milan Drobný, Jiří Jelínek, Pavel Sedláček, Karel Gott, Pavlína Filipovská, Hana Hegerová a Jana Malknechtová – (t:Jiří Suchý)
Včera neděle byla – – (t:Jiří Suchý)

Noty, které na pianoFORTE.cz můžete nalézt ke stažení zdarma jsou „Honky tonky blues“ a „Blues na cestu poslední„. Pokud jste registrovanými, můžete si stáhnout noty na klavír i s doprovodem levé ruky.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>