A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Jak si hraje s klavírem Victor Borge?

Rád bych Vám dnes představil klavíristu Victora Borga, který se celý život věnoval zábavě publika formou vtipných show s klavírem. Prošel jsem několik videií a vybral dvě nejpodařenější, které si osobně rád pustím pro pobavení. Berme dnešní článek jako oddechovou přípravu do dalších závažnějších témat, které nás jistě čekají v dalších textech.

Jak na videích uvidíte, Victor vyniká brilatní hrou na klavír, která je podtržena vtipem a hlavně nosným nápadem zábavy. Kdo umíte anglicky, postřehnete několik jeho ironických poznámek během video klipu. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak se dá pobavit publikum a jak vtipně lze balancovat nad vážným tématem hry na klavír a vtipkováním hraničícím s výkonem cirkusáka na napnutém laně.

Hra na klavír čtyřručně a s noblesou!

První klip zaměstnává dva klavíristy, kteří hrají v „propletenci“ rukou a nohou efektní Lisztovu Maďarskou rapsodii č.2. Příjde mi to neuvěřitelné, jak se jim podařila takováto choreografie. Jistě to museli chystat dlouhou dobu a vyšlo jim to na jedničku. Všimněte si, že se během hry ani jednou nezpletli, to je opravdu výkon hodný obdivu. Podívejte se sami ….

Jak cvičit na klavír těsně před vystoupením?

Další video nám představuje skladbu od Chopina, kde Victor v roli hráče na klavír, který bude za moment filmován, cvičí na poslední chvíli part skladby. Co je na takovéto věci úsměvného? Nebudu to prozrazovat to musíte vidět.

Na závěr vtipných videií

Věřím, že se Vám tyto videa líbila a trochu pomohla k navození správně uvolněné atmosféry při Vaší hře na klavír. Vězte, že uvolněnost při hře spojená s nadhledem a jistotou je pilířem, který Vám pomůže balancovat jakoukoli překážku nebo problémové místo.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>