A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Gonzáles – baví lidi klavírem

Nedávno jsem dostal od známé tip na zajímavého klavíristu s přezdívkou Gonzáles. Jedná se o klavíristu z Kanady, který v současnosti žije v Paříži. Jeho hra na klavír je osobitá a také přístup k lidem je neotřelý.  Často vystupuje na pódiích a baví publikum společně se svým přítelem – klavírem.

Hře na klavír se věnuje od 3 let a vystudoval hru na klasický klavír na McGill university, kde se také začal věnovat skládání hudby. Jeho hra na klavír je často doplňována improvizací, která Gonzálesovi poskytuje prostor pro vtípky a zábavu pro publikum. Uvádím zde několik jeho videí, které vám přiblíží tuto zajímavou persónu v celé své kráse.

Skladba Gogol

V prvním videu uvádím mou oblíbenou skladbu, kterou Gonzáles napsal pro klavír. Nazývá se „Gogol“. Skladba je nahrána na pianino – což není příliš časté. Pianino dodává této skladbě hebkost a nakřápnutost.

Improvizační nářez

Další ukázkou Gonzálese je improvizace na klavírní témata. Můžete si vychutnat, jak je možné krášlit, variovat a měnit hudební myšlenku a přitom pobavit publikum.

Děsivé ostináto

Stejně jako předešlé video, jedná se u následujícího videa o veřejné vystoupení v Paříži. Na program přichází jazzové téma s variacemi. Zde se Gonzáles opravdu vyřádil a užil si vystupování.

Závěrem poklona

Oproti ostatním klavíristům má Gonzáles dar bavit publikum a toto je důvodem, proč se těší takové oblibě publika. Asi už máme všichni dost kamenných tváří a zpocených, trémou paralyzovaných, klavíristů, kteří hrají bez chyby, ale jaksi to nemá šťávu…Všimli jste si, že hraje v papučích :)

2 comments to Gonzáles – baví lidi klavírem

  • Petra K

    Gonzáles je výbornej. Zkoušela jsem na netu sehnat noty na Gogola a nepodařilo se. Poradíte mi? Ráda bych se to zkusila naučit. Petra

  • admin

    Noty na Gonzálesa jsem nehledal, ale pokud nejsou, tak si myslím, že buď nebyly vydány a nebo si je dotyčný dobře hlídá :) Možná varianta je stáhnout si to z nahrávky do not. Nebude to úplně nejpřesnější, ale mohlo by to stačit.

    Pěkný den

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>