Gonzáles – baví lidi klavírem

Nedávno jsem dostal od známé tip na zajímavého klavíristu s přezdívkou Gonzáles. Jedná se o klavíristu z Kanady, který v současnosti žije v Paříži. Jeho hra na klavír je osobitá a také přístup k lidem je neotřelý.  Často vystupuje na pódiích a baví publikum společně se svým přítelem – klavírem.

Hře na klavír se věnuje od 3 let a vystudoval hru na klasický klavír na McGill university, kde se také začal věnovat skládání hudby. Jeho hra na klavír je často doplňována improvizací, která Gonzálesovi poskytuje prostor pro vtípky a zábavu pro publikum. Uvádím zde několik jeho videí, které vám přiblíží tuto zajímavou persónu v celé své kráse.

Skladba Gogol

V prvním videu uvádím mou oblíbenou skladbu, kterou Gonzáles napsal pro klavír. Nazývá se „Gogol“. Skladba je nahrána na pianino – což není příliš časté. Pianino dodává této skladbě hebkost a nakřápnutost.

Improvizační nářez

Další ukázkou Gonzálese je improvizace na klavírní témata. Můžete si vychutnat, jak je možné krášlit, variovat a měnit hudební myšlenku a přitom pobavit publikum.

Děsivé ostináto

Stejně jako předešlé video, jedná se u následujícího videa o veřejné vystoupení v Paříži. Na program přichází jazzové téma s variacemi. Zde se Gonzáles opravdu vyřádil a užil si vystupování.

Závěrem poklona

Oproti ostatním klavíristům má Gonzáles dar bavit publikum a toto je důvodem, proč se těší takové oblibě publika. Asi už máme všichni dost kamenných tváří a zpocených, trémou paralyzovaných, klavíristů, kteří hrají bez chyby, ale jaksi to nemá šťávu…Všimli jste si, že hraje v papučích :)

2 komentáře Gonzáles – baví lidi klavírem

  • Petra K

    Gonzáles je výbornej. Zkoušela jsem na netu sehnat noty na Gogola a nepodařilo se. Poradíte mi? Ráda bych se to zkusila naučit. Petra

  • admin

    Noty na Gonzálesa jsem nehledal, ale pokud nejsou, tak si myslím, že buď nebyly vydány a nebo si je dotyčný dobře hlídá :) Možná varianta je stáhnout si to z nahrávky do not. Nebude to úplně nejpřesnější, ale mohlo by to stačit.

    Pěkný den

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>